13 آبان روز دانش آموز و تسخير لانه جاسوسي مقاله
امروز چهارشنبه, ۲۶ شهریور , ۱۳۹۳

این سایت را به علاقه مندیها اضافه کنیدتبلیغات

آرشیو

صابون نرم كوسه آرپي

صابون روغن کوسه-ضد لک، ضد جوش، ضد چروک

 روغن کوسه دارای ویتامین های A , D ,E طبیعی

 همچنین سرشار از امگا ۳ طبیعی

 روغن کوسه ماهی خلیج فارس ، دارای ۳۲% امگا ۳ می باشد که قابل مقایسه با هیچ ماده دیگر در طبیعت نمی باشد و در نوع خود بی نظیر است.

قیمت فقط : 15,000تومانخرید پستی صابون نرم كوسه آرپي

 

روغن شتر مرغ (پوستی)
روغن شترمرغ قابل استفاده برای کلیه سنین بوده و استفاده از آن محدودیت سنی ندارد  و به دلیل طبیعی بودن، پر فروش ترین محصول زیبایی در دنیا می باشد. در صورت سلامت پوست میتوانید از این محصول به جای کرمهای روزانه پوست  جهت سلامت هر چه بیشتر و رطوبت پوست استفاده نمایید.

قیمت فقط : 43,000تومانخرید پستی روغن شتر مرغ (پوستی)

 

گردنبند Love
گردنبند Love، بهترین طرح برای سال 2013، طراحی فوق العاده ظریف و شیک. دارای زنجیر و بسته بندی شکیل. بهترین هدیه برای کسی که دوستش دارید. با قیمتی استثنایی برای اولین بار در ایران ...

قیمت فقط : 9,200تومان
خرید پستی گردنبند Love
دسته بندی : اخبار 3036 views بازدید

3036 views۱۳ آبان روز دانش آموز و تسخیر لانه جاسوسی مقاله

http://www.mums.ac.ir/shares/relations/esmaeelzadehm1/IMG_2094.jpg

سیزده آبان از خاطره انگیزترین روز های انقلاب شکوهمند اسلامی است . شاید تاریخ معاصر ما روزی بدین اهمیت و بزرگی کمتر به یاد داشته باشید . ۱۳ آبان در تاریخ انقلاب اسلامى ایران همواره روز تقابل حق و باطل بوده است . روز سیزده آبان ، روز شگفتی است ! روزی که حوادث بزرگ و سرنوشت ساز این ملت را در پیشانی خود حک کرده است . و چه عجیب که ردپایی ثابت در تمام این حوادث به چشم می خورد . ردپای استکبار جهانی در تبعید امام در سال ۴۲ ، در کشتار دانش آموزان و دانشجویان در سال ۵۷ و در نهایت مهر بطلانی که دانشجویان خط امام با تسخیر سفارت آمریکا بر دخالت و دست اندازی های استکبار جهانی در میهن اسلامی مان زدند .

کشتار دانش آموزان توسط رژیم پهلوی و روز دانش آموز :
دانش آموزان همچون سایر گروه های ملت در اطاعت از فرمان حضرت امام (ره) که همه را دعوت به مبارزه بی امان با رژیم امریکایی شاه می نمود ، سر از پا نمی شناختند و نجات اسلام را در پیروی کامل از امام (ره) سازش ناپذیر می دانستند . این طبقه جوان و فعال جامعه بحق یکی از ارکان و پایه های مهم انقلاب پیروزمند اسلامی بودند .
صبح روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ ه.ش دانش آموزان در حالی که مدارس را تعطیل کرده بودند رو به سوی دانشگاه نهادند تا بار دیگر پیوندشان را با رهبر بت شکن خویش به جهان اعلام نمایند . این جوانان پرشور خداجو گروه گروه داخل دانشگاه شدند و به همراه دانشجویان و گروه های دیگری از مردم در زمین چمن دانشگاه اجتماع کردند . مأموران شاه ، دانشگاه را به محاصره خود درآورده بودند تا چنانچه فریاد حق طلبانه از گلویی برخاست آن را با گلوله پاسخ دهند . دانش آموزان در کناره نرده ها و زمین چمن اجتماع کرده بودند و فریاد مقدس ” الله اکبر ” آنان فضا را می شکافت و تا فاصله های دور طنین می انداخت .
ساعت یازده صبح مأموران ابتدا چند گلوله گاز اشک آور در میان دانش آموزان و دانشجویان پرتاب کردند . اجتماع کنندگان در حالی که به سختی نفس می کشیدند ، صدای خود را رساتر کردند و با فریاد دشمن شکن ” الله اکبر ” لرزه بر اندام مأموران مسلح شاه افکندند .
در این هنگام تیراندازی آغاز شد و لاله های انقلاب یکی پس از دیگری در خون غلتیدند جوانان با فریاد الله اکبر و با شعار های مرگ بر امریکا و مرگ بر شاه به شهادت رسیدند و انقلاب خونین اسلامیشان را تداوم بخشیدند و دشمنان اسلام را بیش از پیش به رسوایی و شکست کشاندند . در این واقعه ۵۶ تن شهید و صد ها نفر مجروح شدند . یکی از شاهدان عینی می گوید .
” شنبه ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ ساعت ۱۱ صبح ، بیش از هفت هزار دانش آموز و دانشجو و دیگر طبقات مردم در محوطه دانشگاه تهران گرد آمده و عده ای سرگرم تماشای نمایشگاه عکس بودند و گروهی به سخنرانی گوش می کردند که ناگهان یک کپسول گاز اشک آور در هوا چرخید و روی زمین دانشگاه فرود آمد . عده ای سراسیمه به سوی در ورودی دانشگاه دویدند ، ولی در همین موقع صدای تیراندازی بلند شد . سربازان از پشت میله های دانشگاه به سوی مردم شلیک کردند . هنوز فریاد های ” نترسید تیراندازی هوایی است ” بلند بود که دانشجویی به زمین غلتید ، از این لحظه به بعد دانشگاه و خیابان های اطراف آن مبدل به صحنه جنگ و گریز شد . دانشجویان و دانش آموزان قصد داشتند آن روز به سوی منزل مرحوم آیت الله طالقانی راه پیمایی کنند . درست هنگامیکه عزم خروج از دانشگاه کردند با تیراندازی نیرو ها مواجه شدند و به دنبال آن دانشگاه صحنه برخورد های خونین شد . مجروحان توسط دانشجویان به بیمارستان منتقل شدند .
در همان ساعات اولیه نیرو های ضربت وارد دانشگاه شدند و دانشجویان و دانش آموزان برای مقابله با این حمله آتش افروختند و به دنبال آن مأموران پس از چند متر پیشروی در دانشگاه آنجا را ترک کردند .
با شدت گرفتن تظاهرات ، مأموران حکومت نظامی خیابان های اطراف دانشگاه و قسمتی از خیابان انقلاب را بستند و دانشجویان و دانش آموزان در خیابان های اطراف پراکنده شدند . تظاهرکنندگان در چند نقطه خیابان های جمهوری اسلامی و ولی عصر (عج) و خیابان های منشعب از آن آتش افروختند و با دادن شعار الله اکبر و لا اله الا الله خود را از حملات دشمنانه مأموران نجات می دادند .
ساعت دو بعداز ظهر مجدداً سربازان حکومت نظامی بر روی دانشجویان و دانش آموزان که در داخل دانشگاه بودند ، تیراندازی کردند که در همان لحظات اول عده ای از دانشجویان به زمین افتادند و در خون غلتیدند . دانشجویان و دانش آموزان با پلاکارد هایی که در آن شمار کشته شدگان دانشگاه را نوشته بودند با دادن  شعار الله اکبر خمینی رهبر به راه پیمایی پرداختند . جنگ و گریز مأموران نظامی با دانشجویان و دانش آموزان تا پاسی از شب ادامه داشت . ”
امام خمینی (ره) در پیامی که به همین مناسبت از پاریس برای امت قهرمان ایران فرستادند ، فرمودند :
” عزیزان من صبور باشید که پیروزی نهایی نزدیک است و خدا با صابران است . ایران امروز جایگاه آزادگان است « من از این راه دور چشم امید به شما دوخته ام » صدای آزادی خواهی و استقلال طلبی شما را به گوش جهانیان می رسانم . “

این روز به همین مناسبت روز دانش آموز نام گرفت .
تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام :

در روز ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ ه ش و در سالگرد روز دانش آموز و روز تبعید امام خمینی از ایران به ترکیه ، سفارت آمریکا در تهران به تسخیر دانشجویان پیرو خط امام در آمد . این واقعه که حضرت امام خمینی (ره) از آن به عنوان انقلابی بزرگتر از انقلاب نخست یاد کردند پس از آن روی داد که دانشجویان با دریافت خط استکبار و تحلیل روش های جاسوسی آمریکا در کشور ایران ، در صدد حذف آثار این نماد پلید در جامعه ایران بر آمدند . اسناد به دست آمده از لانه جاسوسی آمریکا در تهران نشانگر این مطلب است که در سفارتخانه های آمریکا در جهان واحدی به نام واحد عملیات وجود دارد که رهبری عملیات جاسوسی در کشور های محل سفارت را داراست .

در سال ۱۳۵۸ امام خمینی (ره) در بیانات قاطعی خواستار استرداد شاه مخلوع از دولت آمریکا شدند . دانشجویان پیرو خط امام پس از این سخنرانی که در تاریخ دهم آبان ۱۳۵۸ انجام شد ، به منظور وادار ساختن آمریکا به استرداد محمد رضا شاه و ایضا دریافت اموال بلوکه شده ایران در دست دولت آمریکا ، تصمیم به اشغال سفارت آمریکا گرفتند . به دنبال این حرکت دانشجویان دانشگاه تهران ، پلی تکنیک ( امیر کبیر فعلی ) ، شریف و بهشتی در یک راهپیمایی گسترده به سوی سفارت حمله ور شدند و با گذر از دیوار های آن ، این سفارتخانه را به تسخیر خود در آورند . در این هنگام دانشجویان موفق شدند ۶۳ آمریکایی حاضر در این سفارتخانه را گروگان بگیرند . پس از این واقعه جناح های سیاسی مختلف در کشور ، مواضع مختلفی در برابر آن اتخاذ کردند اما امام خمینی (ره) آن را انقلابی بزرگتر از انقلاب اول خواندند . پس از تسخیر لانه جاسوسی ، دولت آمریکا ، روابط سیاسی و اقتصادی خود را با ایران قطع کرد . به ابتکار امام خمینی پس از چندی زنان و پس از آن سیاه پوستانی که در میان گروگان ها بودند آزاد شدند اما بقیه که ارکان لانه جاسوسی بودند به مدت ۴۴۴ روز در ایران به عنوان گروگان باقی ماندند . دانشجویان سر انجام به دستور رهبر کبیر انقلاب اسلامی ، جاسوسان را تحویل دولت دادند و مقرر شد که مجلس شورای اسلامی درباره آنان تصمیم بگیرد

مطالب مرتبط :

ادامه مطلب
 

dandadn

پک سفید کننده دندان Whitelight اصل

اگه خجالت میکشید جلوی دوستانتون بخندید...

اگه نمی خواهید هزینه بالای جرمگیری دندان را بدهید و یا درد آن را تحمل کنید...

پک سفید کننده ی دندان را خریداری نمایید ...

قیمت : 25,000 تومان

توضيحات و عكس هاي بيشتر‌‌‍ [كليك كنيد]

خرید

sundepil

موبر دائمي سان دپیل (sundepil)

100% تضمینی

به هيچ وجه نگران مو هاي زا ئد خود نباشيد

موبرفوق العاده براي از بين بردن مو هاي زائد خود

بهترين و موثر ترین و كاربردي ترين

راه حل براي رهاي از موهاي زائد

تنها 8800 تومان

برای مشاهده عکس و توضیحات بیشتر اینجا کلیک کنید

buyارسال نظر