محصولات چرمی
موضوعات
Category
 
دوستان
Ferends
اخبار روز
Best Posts
دانلود آهنگ
Best Posts
استخدام شوید
Best Posts
کلیپ های جالب
Best Posts
گالری عکس
Best Posts
سرگرمی تفریحی
Best Posts
صابون گياهي،جانوري،دريايي ژائير
دارای تایید علمی و سطح 3 اختراعات از بنیاد ملی تحقیقات ایران
با ترکیباتي از عصاره ی گیاهان غنی ، روغن معجزه آسای شترمرغ ،
و روغن کوسه ، ميگو و موجودات دریایی و منحصر به فرد
دارای خاصیت روشن کنندگی ، مرطوب کنندگی و برطرف کننده ی دانهای سر سیاه پوست
قابل استفاده برای انواع پوستها و سنین و درمان قطعي کک و مک و جوش

sundepil

موبر دائمي سان دپیل (sundepil)

100% تضمینی

به هيچ وجه نگران مو هاي زا ئد خود نباشيد

موبرفوق العاده براي از بين بردن مو هاي زائد خود

بهترين و موثر ترین و كاربردي ترين

راه حل براي رهاي از موهاي زائد

تنها 15000 تومان

برای مشاهده عکس و توضیحات بیشتر اینجا کلیک کنید

buy


dastband

دستبند هاي زيبا چرم اصل

دست هايي زيبا داشته باشيد

فقط 15000 تومان

براي مشاهده عکس هاي بيشتر اينجا كليك كنيد

1377141860.jpgثبت نام وام صندوق مهر رضا http://www.mehrereza.ir/ -  جمعه ,۲ اردیبهشت , ۱۳۹۰
تعداد بازدید :   دسته بندی : اخبار , اخبار اقتصادي و يارانه ها

ثبتنام تسهیلات اشتغال صندوق مهر امام رضا (ع)

. . .

خلاصه دستورالعمل اعطای تسهیلات اشتغال صندوق مهر امام رضا(ع)

متقاضی گرامی ضمن خوشامدگویی و تشکر از اعتماد شما، به صندوق مهرامام رضا (ع) ، به آگاهی می رساند این صندوق در راستای نیل به اهداف دولت و ماموریت خود اقدام به اعطای تسهیلات قرض الحسنه اشتغال می نماید.
تسهیلات ارائه شده مشمول افراد بیکاری است که دارای مهارت بوده و توانایی انجام فعالیت و شروع کسب و کار را در رشته های خدماتی ،فنی ،کشاورزی وبازرگانی داشته باشند…

 

 

شایان ذکر است متقاضیانیکه فاقد مدارک دانشگاهی یا گواهینامه فنی و حرفه ای مرتبط باشند، واجد شرایط دریافت تسهیلات از صندوق نبوده و ثبت نام افراد فوق الذکر جز اتلاف زمان و هزینه و کندی کار سایر متقاضیان ثمری در پی نخواهد داشت.
لذا پیشنهادمیگردد نخست دستورالعمل ذیل را با دقت مطالعه نموده تادرصورت تطبیق وضعیت جنابعالی باشرایط صندوق عمل ثبت تان راآغاز نمائید.
از آنجائیکه در ثبت نام موقت اصل براعتماد به متقاضیان میباشد لذاانتظارمیرودمتقاضیان گرامی بادقت وصداقت کامل نسبت به تکمیل پرونده اقدام نمایند.
بدیهی است در مراحل بعدی مستندات لازم جهت اثبات مندرجات اعلامی از جنابعالی اخذ می گردد.

ماده ی ۱- در این بخش واژگاه و عبارات برابر تعاریف زیر به کار می روند:

الف: کسب و کار: عبارت است از هر گونه فعالیت اقتصادی که منجر به کسب درآمد برای صاحب یا صاحبان آن شود.
ب: خوداشتغالی و خویش فرمایی: نوعی از اشتغال که در آن فرد مالکیت و مدیریت کسب و کار خود را عهده دار باشد و می تواند علاوه بر خود برای افراد دیگری نیز ایجاد اشتغال کند.
پ: کارفرمایی و کارآفرینی: نوعی اشتغال که در آن فرد مالکیت و مدیریت کسب و کار خود را عهده دار باشد و می تواند علاوه بر خود برای افراد دیگری نیز ایجاد اشتغال کند
ت: تسهیلات/وام:منظور از تسهیلات در این دستورالعمل، وام قرض الحسنه صندوق می باشد.
ث: درخواست تسهیلات: اعلام کتبی نیاز به تسهیلات اشتغال صندوق در چارچوب ضوابط که از سو اشخاص حقیقی یا حقوقی صورت می گیرد.
ج: طرح : عبارت است از فعالیت اقتصادی که در جهت رسیدن به اهداف خاصی انجام می پزیرد.
چ: راه اندازی: عبارت است از تهیه ی مقدمات و انجام اقدامات لازم برای اجرایی کردن طرح و شروع فعالیت کسب و کار.
ح: برنامه ی کسب و کار: برنامه کسب و کار روش اجرای یک فعالیت تجاری، اقتصادی و خدماتی در یک دوره زمانی مشخص را بیان می کند که شامل بخشهای گوناگون از جمله بازاریابی، توجیه فنی، مالی و اقتصادی طرح می باشد.
خ: سبد مشاغل: مجموعه ای از انواع کسب و کار در یک منطقه ی جغرافیایی.
د: بررسی در خواست: عبارت است از تطبیق شرایط در خواست کنندگان با شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده از سوی صندوق.
ذ: وام گیرنده: هر شخص حقیقی یا حقوقی که در قالب ضوابط از صندوق وام دریافت نماید و به صندوق بدهکار شود.
ر: پرونده ی تسهیلاتی: کلیه ی اوراق، مستندات، مکاتبات و مصوبات پرداخت تسهیلات به وام گیرندگان که به صورت متعارف یا مکانیزه و الکترونیکی د رصندوق نگهداری می شود.
ز: آورده: عبارت است از بخشی از سرمایه و یا امکانات راه اندازی کسب و کار که توسط وام گیرنده بصورت نقدی و یا غیر نقدی تامین و به مصرف اجرای طرح می رسد.

ماده ی۲- اعطای آن دسته از تسهیلات اشتغال که صندوق بر اساس تفاهم نامه ها یا قراردادهای عاملیت توزیع آنها را عهده دار می گردد با رعایت این دستور العمل مطابق بخشنامه های مربوطه انجام می شود.

ماده ی۳- گ<روه هدف ععبارتند از متقاضیان بیکاری که توانایی انجام فعالیت اقتصادی را دارند ولی توانایی تهیه مکان اجرای طرح، ابزار و سرمایه لازم را ندارند.

تبصره- براساس تعریف فوق افراد بیکار، فارغ التحصیلان دانشگاهی، دارندگان مدارک فنی و حرفهای، خانواده شهدا و ایثارگران، مبتکران و نوآوران، زنان سرپرست خانوار یا بد سرپرست با تایید مراجع ذیصلاح در اولویت می باشند.

ماده ی ۴- اعطای تسهیلات صندوق در بخش خرد با اولویت طرح های ایجادی در زمینه خانگی، خویش فرمایی و کارآفرینی تا ۱۰ نفر کارکن می باشد.

تبصره- سهمیه اعتبار توزیع شده کسب و کار های این ماده در ابتدای هر سال تعیین و ابلاغ می گردد.

ماده ی۵ – معرفی متقاضی از سوی هر سازمان، نهاد و یا مقامی نافی شرایط و ظوابط صندوق نبوده و معرفی شدگان حتما باید واجد شرایط ظوابط و دستورالعمل صندوق باشند.

شرایط لازم برای دریافت تسهیلات اشتغال شامل دو بخش عمومی و اختصاصی می باشد :

الف- عمومی:

 1. تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 2. دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم(برای آقایان)
 3. عدم استفاده قبلی از تسهیلات اشتغال صندوق مهر امام رضا(ع)
 4. بیکار بودن یا اشتغال به صورت شاگردی/ کارگری در یک کسب و کار خوداشتغالی و در هر صورت نداشتن بیمه ی اشتغال تبصره- در صورت داشتن بیمه کارفرمایی و اجباری باید بیمه حذف و یا تبدیل به بیمه خویش فرمایی گردد.
 5. داشتن مجوزهای مورد نیاز طرح از مراجع ذیصلاح.
 6. عدم اشتغال در دستگاههای دولتی و عدم دریافت حقوق باز نشستگی و نیز عدم اشتغال در شرکتها و موسسات غیر دولتی در زمان دریافت تسهیلات.
 7. دارا بودن حداقل سن ۱۸ و حداگثر ۵۰ سال.

ب- اختصاصی:

 1. عدم تناقض کسب و کار متقاضی با سبد کسب و کارهای اعلام شده برای منطقه( استان، شهرستان، بخش، شهر یا روستا)
 2. سکونت در محل اجرای طرح.
 3. عدم اشتغال به تحصیل تمام وقت.
 4. لزوم داشتن مدارک تحصیلی و مهارتی مرتبط با کسب و کار پیشنهادی از دانشگاهها و مراکز آموزش دولتی و یا خصوصی مورد تایید دولت( وزارت علوم و سازمان آموزش فنی و حرفه ای) و یا گواهی سابقه تجربی معتبر به تایید کارفرما
 5. رعایت اولویت برای زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست و بانوان مجرد تحت پوشش خانواده که ازدرآمد کافی برخوردار نمی باشند. تبصره۱- پرداخت تسهیلات به زنانی که همسرشان شاغل می باشند ممنوع است(باستثنای کارآفرینان دارای ایده های نو)
 6. داشتن ایده برای شروع فعالیت.
 7. داشتن توانایی مدیریت برای اداره کسب و کار

انواع کسب و کار

کسب و کار خانگی : آن دسته از فعالیتهایی است که توسط عضو یا اعضاء خانواده در فضای مسکونی در قالب یک طرح کسب و کار بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحدهای مسکونی همجوار شکل می¬گیرد و منجر به تولید خدمت یا کالای قابل عرضه به بازار خارج از محیط مسکونی می¬گردد.
سقف این تسهیلات صندوق در این حوزه ۵۰ میلیون ریال می¬باشد.

خویش فرمایی و خود اشتغالی: نوعی از اشتغال که در آن فرد مالکیت و مدیریت کسب و کار خود را عهده¬دار باشد و می تواند علاوه برخود برای افراد دیگری نیز ایجاد اشتغال کند. در صورتیکه این کسب و کار برای خود مالک/ مدیر و یک شاگرد ایجاد شغل نماید، از نوع خود اشتغالی خویش فرمایی می¬باشد.
سقف تسهیلات صندوق در این حوزه ۱۵۰ میلیون ریال می¬باشد.

کارفرمایی: نوعی از اشتغال که در آن فرد مالکیت و مدیریت کسب و کار خود را عهده¬دار باشد و علاوه بر خود برای افراد دیگری نیز ایجاد اشتغال می¬نماید. چنانچه برای افرادی دیگر بعنوان کارگر نیز ایجاد اشتغال بنماید، از نوع کارفرمایی خواهد بود. در این نوع اشتغال، دو یا چند نفر می¬توانند در قالب اشخاص حقوقی بصورت شراکتی یا تعاونی نسبت به راه اندازی یک کسب وکار مبادرت نمایند

کارآفرینی : به فعالیتهایی کارآفرینی گفته می¬شود که منجر به ارائه کالاهای جدید یا ارائه روش جدید در فرآیند تولید یا گشایش بازاری تازه، یافتن منابع جدید یا ایجاد هرگونه تشکیلات جدید در زمینه صنعت، خدمات و کشاورزی می¬شود. کارآفرین می¬باید صاحبان سرمایه را درخصوص مطلوبیت نوآوری خویش متقاعد سازد

تعاونى: یک اجتماع مستقل از افرادى است که به طور داوطلبانه براى رفع نیازها و آرمان هاى مشترک اقتصادى، اجتماعى و فرهنگى خود به وسیله یک بنگاه اقتصادى با مالکیت مشترک و نظارت مردمى گرد هم مى¬آیند.
توجه: صندوق در مشاغل کارفرمایی، کارآفرینی و تعاونی از کارگاههای تا ۱۰ نفر کارکن و با تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال حمایت می-نماید.

نحوه بررسی درخواستهای تسهیلات

انواع درخواستهای متقاضیان به دوبخش درخواستهای مستقیم و غیرمستقیم تقسیم بندی میشود. در خواستهای مستقیم مربوط به افرادی است که راسا به صندوق مراجعه نموده و نسبت به تحویل در خواست و مدارک مورد نیاز به صندوق اقدام و یا در سایت ثبت نام می نمایند و درخواستهای غیر مستقیم، متقاضیان معرفی شده از طریق نهادهای مختلف می باشند که با عقد تفاهم نامه با صندوق همکاری می کنند و نیز افراد معرفی شده از طرف مقامات( سفرهای استانی هیات دولت و سایر مقامات کشوری و استانی).

سقف تسهیلات و نرخ کارمزد

 

 • حداکثر تسهیلات پرداختی به مشاغل خانگی تا مبلغ ۵۰ میلیون ریال می باشد.
 • حداکثر تسهیلات پرداختی به مشاغل خویش فرمایی و خود اشتغالی تا مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال می باشد.
 • حداکثر تسهیلات طرحهای کارفرمایی و کارآفرینی قابل پرداخت به هر شخص حقیقی و یا حقوقی تا مبلغ یک میلیارد ریال با اولویت سرانه ایجاد اشتغال کمتر می باشد.
 • مدت باز پرداخت تسهیلات اعطایی با احتساب دوره سازندگی و تنفس برای کلیه طرحها اعماز: تولیدی، خدماتی و خانگی حداکثر ۵ سال تعیین می گردد.
 • تسهیلات صندوق بسته به نوع کسب و کار به صورت ماهانه، فصلی(سه ماهه) و سالانه با اقساط برابر قابل تقسیط می باشد.
 • دوره تنفس و سازندگی برای مشاغل خانگی حداکثر ۳ ماه، خویش فرمایی ۴ ماه و کارفرمایی حداکثر ۶ ماه می باشد.
  تبصره: دوره تنفس برای تقسیط فصلی حداکثر سه ماه و تسهیلات با دوره های تقسیط سالانه فاقد دوره ی تنفس است.
 • تسهیلات صندوق بصورت قرض الحسنه بوده و نرخ کارمزد آن ۴ درصد است.
  تبصره: کارمزد دوره ی تنفس و فواصل پرداخت های مرحله ای در زمان پرداخت وام اخذ می شود و اصل وام و کارمزد دوره ی باز پرداخت به تعداد اقساط تقسیم و بورت اقساطی وصول می گردد

 

تضمینات

تضمینات مورد قبول برای پرداخت تسهیلات صندوق به شرح زیر می باشد:
الف: تضمینات مورد نیاز برای تسهیلات به ازای هر ۵۰ میلیون ریال یک نفر ضامن کارمند رسمی دارای گواهی کسر حقوق و یا معادل آن مطابق دستور العمل صندوق

 • اخذ چک و سفته معادل ۱۵۰ درصد تسهیلات اعطایی.

تبصره: ظهر چک و سفته می بایست توسط ضامنین امضاء گردد.
ب: تضمینات مورد نیاز برای تسهیلات بالای ۱۵۰ میلیون ریال و تاسقف یک میلیارد ریال:
ب-۱- تسهیلات اعطایی بیش از ۱۵۰ میلیون ریال و تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال با ترهین سند ملک یا ترکیبی از کارمند رسمی و وثیقه ملکی بنا به تشخیص مدیر استان می باشد.
ب-۲- تسهیلات اعطایی بیش از ۵۰۰ میلیون ریال صرفا باترهین سند ملکی امکانپذیر می باشد.

نظارت پس از پرداخت

نظارت عبارت است از پایش عملکرد دریافت کننده تسهیلات از نظر اجرای تعهدات مندرج در مدارک مرحله ی بررسی در خواست و قرارداد فی ما بین(صندوق و فرد) در طول دوره ی قرارداد که در اشکال زیرانجام می گیرد:

 1. نظارت اولیه
 2. نظارت ادواری
 3. نظارت بصورت فصلی

 

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید  ثبت نام

مطالب مرتبط :

 ارسال در حدود 4 سال قبل  نویسنده : admin  ۱۷ نظر   | ادامه مطلب »

dandadn

پک سفید کننده دندان Whitelight اصل

اگه خجالت میکشید جلوی دوستانتون بخندید...

اگه نمی خواهید هزینه بالای جرمگیری دندان را بدهید و یا درد آن را تحمل کنید...

پک سفید کننده ی دندان را خریداری نمایید ...

قیمت : 25,000 تومان

توضيحات و عكس هاي بيشتر‌‌‍ [كليك كنيد]

خرید


dastbandz

دستبند هاي چرم زنانه زيبا

كمي متفاوت باشيد

بهترين هديه براي كسي كه دوستش داريد

فقط 15000 تومان

براي مشاهده مدل هاي بيشتر اينجا كليك كنيد

1377141860.jpg


1370696596_bini1

فقط 9800 تومان

براي مشاهده عكس و توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

1377141860.jpg


 1. محمد می‌گه:

  اگه میشه حداقل بگید کی سایت آزاد تا ما بی خودی نیایم داخل سایت.

 2. هنگامه اربابی از سراوان می‌گه:

  سلام.۱۰ساله خیاطی میکنم.سال۸۷مدرک مربیگریم گرفتم.سال قبل تصمیم گرفتم آموزشگاه بزنم برای وام که رفتم گفتن تو کاراش بکن راه که انداختی بعدوام میدیم.بابدبختی وغرض آموزشگاه راه انداختم .بعدکه برای وام رفتم گفتن تسهیلات نداریم!تقاضای راهنمایی ومساعدت دارم

 3. zahra می‌گه:

  mikham arayeshgah bezanam

 4. jamal می‌گه:

  خسته نباشید کی ثبت نام برای کهگلویه شروع میشه

 5. سمیه می‌گه:

  سلام
  من ساکن نیشابور
  لطفا ۱سایت معتبر رمعرفی کنید برای ثبت نام با تشکر فراوان

 6. سمیه می‌گه:

  سلام من مرک خیاطی از فنی حرفه ای دارم
  ساکن نیشابور استان خراسان رضوی
  برام ثبت نام وام مشاغل خانگی لطفا راهنمایی های لازم رو اگه انجام بدید واقعا سپاس گزارم. منتظر جوابتون نشستم

 7. paria ghasemi می‌گه:

  salam man diplome arayeshqari az sazmane fani herfeei daram lotfan baraye sabtename vam rahnamaeim koni . sepasqozaram montazere rahnamaeiton hastam