تاریخ پرداخت عیدی بازنشستگان + افزایش حقوق مستمری بگیران
امروز چهارشنبه, ۲۶ شهریور , ۱۳۹۳

این سایت را به علاقه مندیها اضافه کنیدتبلیغات

آرشیو

صابون نرم كوسه آرپي

صابون روغن کوسه-ضد لک، ضد جوش، ضد چروک

 روغن کوسه دارای ویتامین های A , D ,E طبیعی

 همچنین سرشار از امگا ۳ طبیعی

 روغن کوسه ماهی خلیج فارس ، دارای ۳۲% امگا ۳ می باشد که قابل مقایسه با هیچ ماده دیگر در طبیعت نمی باشد و در نوع خود بی نظیر است.

قیمت فقط : 15,000تومانخرید پستی صابون نرم كوسه آرپي

 

روغن شتر مرغ (پوستی)
روغن شترمرغ قابل استفاده برای کلیه سنین بوده و استفاده از آن محدودیت سنی ندارد  و به دلیل طبیعی بودن، پر فروش ترین محصول زیبایی در دنیا می باشد. در صورت سلامت پوست میتوانید از این محصول به جای کرمهای روزانه پوست  جهت سلامت هر چه بیشتر و رطوبت پوست استفاده نمایید.

قیمت فقط : 43,000تومانخرید پستی روغن شتر مرغ (پوستی)

 

گردنبند Love
گردنبند Love، بهترین طرح برای سال 2013، طراحی فوق العاده ظریف و شیک. دارای زنجیر و بسته بندی شکیل. بهترین هدیه برای کسی که دوستش دارید. با قیمتی استثنایی برای اولین بار در ایران ...

قیمت فقط : 9,200تومان
خرید پستی گردنبند Love
دسته بندی : اخبار 1869 views بازدید

1869 viewsتاریخ پرداخت عیدی بازنشستگان + افزایش حقوق مستمری بگیران

پرداخت عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی تا نیمه اسفند، انتقاد از کیفیت پایین خدمات بیمه ای و درمانی در ایران و پیش‌بینی افزایش حقوق مستمری بگیران در لایحه بودجه ۹۰ از مهمترین اخبار تامین اجتماعی در هفته اخیر بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، آنچه به عنوان اخبار حوزه تامین اجتماعی منتشر می شود، گزیده ای از مهمترین رویدادهای این حوزه در هفته اخیر بوده است که در پی می آید.

پرداخت عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی به همراه ۵۰ هزار تومان

این هفته کانون بازنشستگان صندوق تأمین اجتماعی از پرداخت عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی به همراه ۵۰ هزار تومان تا ۱۵ اسفند ماه خبر داد.

میزان عیدی کارکنان و بازنشستگان صندوق تامین‌اجتماعی طی بخشنامه‌ای به واحدهای اجرایی جهت پرداخت ابلاغ شد. مبلغ عیدی براساس مصوبه هیئت دولت سه میلیون و ۱۸۰هزار ریال است.

انتقاد از کیفیت پایین خدمات بیمه ای و درمانی در ایران

مدیر عامل انجمن رفاه و تامین اجتماعی گفت: وضعیت ارائه خدمات درمانی و بیمه ای در ایران پایین است همچنین حقوق بازنشستگان نیز غیر منطقی بوده و نسبت به کشورهای دیگر کمتراست.

عباس اورنگ درباره مقایسه خدمات بیمه ای و درمانی در ایران با سایر کشورها گفت: ایران در بین کشورهای در حال توسعه جزء معدود کشورهایی است که بیش از ۹۰ درصد پوشش بیمه ای و درمانی دارد به همین دلیل می توان گفت از نظر اقدامات کمی کشور ما جزء بهترینهاست.

وی به تعهدات بیمه های اجتماعی اشاره کرد و افزود: از نظر تنوع بیمه های اجتماعی مانند بیمه بیکاری، بازنشستگی، از کارافتادگی، بیمه دوران بارداری و… ایران هم سطح کشورهای دیگر و جزء ۱۰ کشور اول دنیا است اما از نظر کیفی این بیمه ها تعهداتشان کم است.

اورنگ با بیان این مطلب که کیفیت خدمات بیمه ای و درمانی در ایران پایین است، تاکید کرد: دولت باید در این زمینه اقدامات و نظارت کافی را با تشکیل کمیته ای انجام دهد و خدمات تخصصی تر صورت گیرد. به گفته مدیر عامل انجمن رفاه و تامین اجتماعی، از نظر کیفی بیمه ها از عمق و سطح قوی و خوبی برخوردار نیستند.

کاهش سهم رانندگان از پرداخت حق‌بیمه

صندوق تأمین‌اجتماعی با صدور بخشنامه‌ای سهم رانندگان درون شهری و برون‌شهری از پرداخت حق‌بیمه را کاهش داده و براساس قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و پوشش بیمه‌ای گروه‌های خاص، بخشی از حق‌بیمه آنان را از محل منابع حاصل از هدفمندسازی یارانه‌ها تأمین می‌کند.

براساس اعلام سازمان تامین اجتماعی، رانندگان برون‌شهری که دارای دفترچه کار رانندگی یا کارت هوشمند معتبر از سازمان‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور هستند، درصورتی که فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای و متقاضی بهره‌مندی از خدمات صندوق تأمین‌اجتماعی باشند می‌توانند با مراجعه به واحدهای اجرائی تأمین ‌اجتماعی در سراسر کشور با پرداخت (۵۰ درصد) حق‌بیمه سهم خود از(۵۰ درصد) سهم یارانه از محل منابع حاصل از هدفمندسازی یارانه‌ها برخوردار شوند.

رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین‌شهری دارای دفترچه کار رانندگی یا کارت هوشمند معتبر که قبل از ۳۰ آذر سال ۸۹ در واحدهای اجرائی صندوق تأمین‌اجتماعی نام‌نویسی و حق‌بیمه سهم خود را بر مبنای ۲۷/۱۷ پرداخت کرده و از ۲۷/۱۰ سهم دولت برخوردار شده‌اند نیز از ابتدای دی‌ماه سال ۸۹ درصورت پرداخت حق‌بیمه در مهلت قانونی مقرر با پرداخت (۵۰ درصد) سهم خود از (۵۰ درصد) سهم دولت برخوردار خواهند شد.

صدور و تمدید اعتبار دفاتر درمانی بیمه‌شدگان تامین‌ اجتماعی

صندوق تامین‌ اجتماعی با ابلاغ دستورالعملی، واحدهای اجرائی این صندوق را ملزم به صدور، تجدید و تامین اعتبار دفاتر درمانی بیمه‌شدگان و افراد تحت‌ تکفل آنان برای استفاده در تعطیلات نوروز کرد.

براساس دستور اداری صادره که از سوی حوزه فنی و درآمد صندوق تامین اجتماعی که به امضاء و تأیید مدیرعامل این صندوق رسیده است، ادارات‌ کل تأمین ‌اجتماعی استانها موظف شده‌اند در هر شهر شعبه‌ای را به عنوان ستاد تسهیلات خدمات مذکور جهت تعطیلات نوروز معرفی کنند.

طبق این دستورالعمل واحد فرابری ‌داده‌های این صندوق نیز موظف به فراهم نمودن امکانات ارتباطی سخت‌ افزاری و نرم‌ افزاری در ایام تعطیلات و ارائه تسهیلات از جمله صدور، تجدید و تامین اعتبار دفاتر درمانی بیمه‌شدگان شد.

پیش‌بینی افزایش حقوق مستمری بگیران در لایحه بودجه ۹۰

وزیر رفاه و تامین اجتماعی گفت: افزایش ۱۸ درصدی بودجه بخش رفاه، پیش‌بینی افزایش حقوق مستمری بگیران، کمک بیشتر به بیمه‌های تامین اجتماعی و پوشش مناسب‌تر بیمه‌های درمانی از جمله ویژگیهای لایحه بودجه ۹۰ در بخش رفاهی و تامین اجتماعی است.

صادق محصولی گفت: با توجه به پیش‌ بینی‌هایی که دولت انجام داده است به طور یقین در بخش رفاهی و پوشش‌های تامین اجتماعی سال آینده با وضعیت بهتری روبرو خواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد: با ادامه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها که مکمل این کار است، شرایط بهتری در سال آینده پیش روی مردم خواهد بود.

کوتاهی بانک مرکزی در صدور مجوز پرداخت وام به بازنشستگان

رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی با اشاره به اینکه امسال هیچیک از بازنشستگان وام دریافت نکرده اند گفت: بانک مرکزی پس از گذشت چند ماه هنوز مجوز ارائه وام از اعتبار ۶ میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی به بازنشستگان را صادر نکرده است.

علی اکبر خبازها در مورد ارائه وام به بازنشستگان گفت: در تاریخ ۱۷ آذرماه امسال بر اساس پیشنهاد صندوق تامین اجتماعی قرار شد از سوی بانک رفاه کارگران ۶ میلیارد تومان برای توزیع وام قرض الحسنه به بازنشستگان نیازمند اختصاص داده شود.

وی ادامه داد: در دیماه نیز بانک رفاه کارگران در دو نوبت از بانک مرکزی به منظور اجازه توزیع وجوه در نظر گرفته شده استعلام کرد اما تا این لحظه از سوی بانک مرکزی پاسخی داده نشده است.

رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی با بیان اینکه ارائه وام به بازنشستگان مستلزم صدور مجوز و اجازه بانک مرکزی است، تاکید کرد: تازمانی که مسئولان بانک مرکزی مجوز ندهند بانک رفاه اجازه توزیع وام ندارد.

خبازها گفت: ۶ میلیارد تومان اعتبار وام بازنشستگان مربوط به سازمان تامین اجتماعی است و بانک مرکزی فقط باید مجوز توزیع صادر کند اما متاسفانه تا کنون ارائه وام را مصوب و ابلاغ نکرده است.

بازنشستگان مناطق محروم برای دریافت تسهیلات سفر در اولویت هستند

مدیرعامل صندوق تأمین‌اجتماعی گفت: به بازنشستگان استان‌های محروم برای استفاده از تسهیلات سفرهای سیاحتی و زیارتی توجه ویژه شده و اولویت‌ها برای مناطق محروم در نظر گرفته شده است.

دکتر رحمت ‌الله حافظی تسهیل شرایط استفاده از تسهیلات بانکی ویژه بازنشستگان را از دیگر اقدامات انجام شده از سوی صندوق تأمین‌اجتماعی عنوان کرد و گفت: مذاکرات با بانک رفاه کارگران انجام شده و توافقات خوبی برای ارائه تسهیلات بانکی به بازنشستگان و همچنین پذیرش ضمانت بازنشستگان برای ارائه تسهیلات به خانواده آنان صورت گرفته است.

مدیرعامل صندوق تأمین‌اجتماعی همچنین از اختصاص بودجه ۶۰ میلیارد تومانی برای ارائه تسهیلات بانکی به بازنشستگان خبر داد و گفت: این مبلغ برای سال جاری به تصویب رسیده، اما به دلیل اینکه زمان کافی برای ارائه این تسهیلات تا پایان سال وجود ندارد، مهلت پرداخت آن تا نیمه اول سال ۹۰ تمدید شده است و از ابتدای سال آینده امکان استفاده بازنشستگان از این تسهیلات فراهم می شود.

برای دیدن اخبار اینجا کلیک کنید

. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ..................................................

مطالب مرتبط :

ادامه مطلب
 

dandadn

پک سفید کننده دندان Whitelight اصل

اگه خجالت میکشید جلوی دوستانتون بخندید...

اگه نمی خواهید هزینه بالای جرمگیری دندان را بدهید و یا درد آن را تحمل کنید...

پک سفید کننده ی دندان را خریداری نمایید ...

قیمت : 25,000 تومان

توضيحات و عكس هاي بيشتر‌‌‍ [كليك كنيد]

خرید

sundepil

موبر دائمي سان دپیل (sundepil)

100% تضمینی

به هيچ وجه نگران مو هاي زا ئد خود نباشيد

موبرفوق العاده براي از بين بردن مو هاي زائد خود

بهترين و موثر ترین و كاربردي ترين

راه حل براي رهاي از موهاي زائد

تنها 8800 تومان

برای مشاهده عکس و توضیحات بیشتر اینجا کلیک کنید

buyارسال نظر